Categories Lajme

Vodhën produkte nga një dyqan, e pësojnë dy adoleshentë në Lezhë

Policia e Lezhës ka nisur procedimin penal për dy persona, të cilët akuzohen për vjedhjen e produkteve të një dyqani.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se kallëzimi është bërë me shtetasin me inicialet E.P.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lezhë, pas kallëzimit nga shtetasi E. P., banues në Lezhë, se disa shtetas kishin vjedhur produkte në ambientet e jashtme të dyqanit të tij, kanë kryer të gjitha veprimet hetimore për identifikimin e autorëve të rastit.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, janë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për 2 shtetas, njëri prej tyre 17 vjeç, tjetri 16 vjeç. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.”, sqaron policia.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Ulje temperaturash dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME