Categories Kulture

Bashkëpunimi kulturor Shqipëri-Itali, Sgarbi publikon detaje pas takimit me Ramën

Kritiku dhe personaliteti i shquar i artit italian, Vittorio Sgarbi, në përfundim të vizitës së tij në Tiranë, e cila u finalizua me një bashkëpunim kulturor mes Shqipërisë dhe Italisë, ka treguar edhe dhuratën e marrë nga Kryeministri Edi Rama.

Vittorio Sgarbi publikoi në rrjetet sociale edhe një foto ku vërehet qartë dhurata e Kryeministrit për delegacionin italian, duke shprehur edhe konsideratën për të.

“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është gjithashtu një artist i zoti. Në përfundim të vizitës tonë sot në Tiranë, e cila u finalizua me një bashkëpunim kulturor mes Shqipërisë dhe Italisë, dhuroi për anëtarët e delegacionit, kravata me akuarel të krijuara prej tij”, shkruan Sgarbi./atsh

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Në Pallatin e Kulturës “Labëria”, u zhvillua faza finale e festivalit “Gurra Folk Fest”, edicioni i VI

Për të gjashtin vit radhazi, Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Vlorë, në koordinim me Drejtorinë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Përkujtohet Kuvendi i Besës në Senicë

Në fshatin Senicë, të njohur si “ballkon” i krahinës së Rrëzomës, 254 vite më parë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Këngëtari grek u kërkon falje shqiptarëve: Faleminderit shumë! Disa herë Greqia ju ka lënduar

Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Biblioteka Publike “Dritëro Agolli” Fier, pēr të tretin vit radhazi nderon me çmime lexuesit më të mirë të vitit

Biblioteka Publike “Dritëro Agolli” Fier, pēr të tretin vit radhazi nderon me çmime lexuesit më…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Kadare nominohet për “The Booker 2024”

Në 2005 ishte fituesi i parë i këtij çmimi Shkrimtari i mirënjohur Isamil Kadare, nominohet…

LEXO ME SHUME