Categories Lajme

Berisha “zbulon” sa armë morrën në Pashaliman

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan në lidhje me incidentin e vjedhjes së armëve në bazën ushtarake të Pashalimanit.

Ai zbulon sasinë e armëve të grabitura, ndërsa sipas të dhënave të ish- kryeministrit kjo bazë nuk drejtohet nga profesionistë.

“Militantet e Partise Kanabiste vodhen armet ne Pashaliman!

Raport paraprak per vjedhjet ne bazen e Pashalimanit!”, shkruan ai.

Mesazhet e publikuara nga Berisha.

Prsh doktor Berisha dua te bej me dije per skandalin e radhes ne ministrin e mbrojtje per vjedhjen e bazes se pashalimanit.ministria e mbrojtjes do ta trajtoj si ceshtje ordinere dhe jo si nje skandal qe ka ndodhur ne ushtrin e natos.me konkretisht jan vjedhur nga nje inpektimi i bere praprakisht jane vjedhur mbi 5000 fisheke 50 granata dhe 3 automatik dhe pushke te reja te blera nga ministrija e mbrojtjes.Ju lutem anonim

Doktor, Pashalimani drejtohet nga militant dhe jo nga profesionist, ka mungese te theksuar te organizimit te sherbimit te rojes, nuk mundet kurr qe te kryhet sigurimi i ruajtjes ne ate menyre organizimi, pa plan studimi te mbulimit te rrezes se ruajtjes, personel te paket, sherbim 12 ore naten pa nderprerje, etj, etj, mungesa , dhe rezultati u pa, komanda dhe ministrja bejne sikur…..duan te mbulojne kete turp..

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME