Categories Sport

Beshiktashi “kafshatë që s’kapërdihet”, Tirana mbyll aventurën europiane humbën dhe në ndeshjen e dytë

Ka përfunduar përballë Beshiktashit aventura e Tiranës në Conference League.

Bardheblutë e kryeqytetit humbën dhe në ndeshjen e dytë të zhvilluar në Air Albania me rezultatin 0-2.

Djemtë e Shehit u shfaqën kaotikë në këtë takim, me shumë gabime në pasime dhe nuk dhanë maksimumin e tyre përballë një tifozerie që pothuajse kishte mbushur shkallët e stadiumit kombëtar.

Pjesa e parë përfundoi e qetë dhe pa raste të dukshme, me turqit që kishin vendosur të ruanin rezultatin e ndeshjes së parë të fituar 3-1.

Në pjesën e dytë, një goditje nga këndi e miqve gjeti mbrojtjen e Tiranës të përgjumur dhe Amerty përfitoi nga një devijim duke e dërguar topin në rrjetë.

Bardheblutë patën dhe një mundësi për të reaguar pasi Beshiktash mbeti me 10 lojtarë në minutën e 66 pas daljes së Masuaku me karton të kuq, por fuqitë ishin të pakta.

Një tjetër gabim solli dhe golin e dytë në minutën e 76 nga Abubakar, i cili e kaloi topin pas kurrizit të Likës.

Në fillim të ndeshjes pati dhe përplasje mes dy tifozerive në shkallët e stadiumit, por gjithçka u qetësua brenda pak minutash.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME