Categories Showbiz

Dua Lipa e Rita Ora, dy shqiptaret që garojnë për çmimin e njëjtë

Dua Lipa dhe Rita Ora janë dy këngëtaret me prejardhje nga Kosova, të cilat na përfaqësojnë nëpër botë në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndonëse të dyja kanë shënuar sukseset e tyre, kësaj radhe ato garojnë për të rrëmbyer çmimin e njëjtë në eventin më të rëndësishëm muzikor në Britani. Dua dhe Rita janë nominuar në British Awards 2019, që do të mbahet në shkurt të këtij viti. Dy shqiptaret garojnë për të njëjtin çmim, atë për videoklipin më të mirë.

Këngëtarja Ora, është e nominuar me dy këngë për kategorinë e videos më të mirë: atë me Liam Payne – For You dhe për këngën Let Me Love You. Kurse Dua Lipa po ashtu me dy këngë “One Kiss” me Calvin Harris dhe IDGAF të cilën e ka solo. Përpos në British Awards, kujtojmë se Dua është nominuar edhe për çmim Grammy. Sidoqoftë, shumë herë u përfol për mardhënie jo të mira mes dy këngëtareve, se a do t’i bashkojë ato të dyja ky event, ende nuk dihet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Aksidentoi për vdekje motër e vëlla, lihet në burg modelja shqiptare

Modelja shqiptare Klevisa Ymeri që shkaktoi dy viktima në Kroaci do të vazhdojë të mbetet…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Xhensila Myrtezaj tregon momentet jo të mira që kaloi dhe ndihmën nga psikologia

Edhe pse nuk e kanë konfirmuar publikisht divorcin mes tyre, as arsyet dhe as lajmet…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME