Categories Kuzhina

E gatshme për 25 minuta/ Tortë me çokollatë pa vezë

Shumë prej nesh adhurojnë ëmbëlsirat, por mënyra e jetesës nuk na jep kohë të mjaftueshme për të përkatitur ëmbëlsina në shtëpi, prandaj në ju sjellim një recetë shumë të lehtë e cila ju merr shumë pak kohë nga dita juaj

Përbërësit:

3 lugë marmalatë

1.5 gota uji

1 filxhan sheqer

1 lugë çaji sode buke

1 lugë çaji kanellë

2 gota miell

Mënyra e përgatitjes:

Përzieni të gjitha përbërësit me një lugë dhe piqeni në 250 gradë për rreth 25 minuta. Kur të përfundon pjekja, tortën e nxehtë e lyeni me tri lugë marmalatë sipas dëshirës. Kur të ftohet tërësisht , lyeni me një lustër të bërë me 100 gram çokollatë dhe tre lugë vaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuzhina

Kjo picë e shijshme nuk do ju shëndoshë

Nëse hani shpesh pica dhe dëshironi të hiqni qafe sasinë e tepërt të karbohidrateve, kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Video/ Tavë me makarona

Recete nga znj Eneida Përbërësit 300 gr makarona 200 gr mish të grirë 2 qepë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me pure patate në furrë…

Qofte me pure patate në furrë . Përbërësit: Për purenë: 1 kg patate 1 gotë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me patate

Nuk kanë stinë apo vakt, recetat me qofte janë ‘të mirëpritura’ çdoherë në shtëpitë tona.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Lulelakër në furrë me salcë beshamel nga zonja Albana

Lulelakër në furrë me salcë beshamel Përbërësit: 1 kg lulelakër 2 lgj gjalpë 3 lgj…

LEXO ME SHUME