Categories Showbiz

Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)

Me mijëra njerëz janë “dyndur” në profilin e Dua Lipas në Instagram pasi këngëtarja publikoi disa foto të shkrepura për Vogue France.

Në një prej fotografive, këngëtarja shqiptare pozon edhe topless.

Dua do të shfaqet në kopertinën e revistës së modës për numrin e shtatorit. Në intervistën e dhënë, ajo flet ndër të tjera edhe për kuptimin që mban emri i saj dhe rrënjët shqiptare.

Pjesë nga intervista:

Emri yt do të thotë “dashuri” në shqip. Por kur e dëgjoj, nuk mund të mos dëgjoj gjithashtu “dualitet”…

[Dua buzëqesh.] Sigurisht… Emri im ka shumë anë! Ka shumë dualitet në mua… Por brenda këtij dualiteti unë gjej paqen…

Por ju pëlqen të punoni?

Më pëlqen të punoj. Gjithmonë kam nevojë të jem e zënë, më plotëson.

…Prindërve të tu iu desh të ndryshonin punë, shtet… Si fëmijë, ndiheshe ndryshe nga të tjerët?

Po! Emri im e vinte menjëherë në dukje atë ndryshim. Sado normale të përpiqesha të shfaqesha, sapo prezantohesha, dëgjoja: “Oh, nga vjen? Çfarë do të thotë?” Dhe atëherë nuk më duhej të përsërisja apo të shqiptoja emrin tim… Nga atje, do të përfundonim duke diskutuar për Kosovën, edhe nëse askush nuk e dinte se ku ishte vendi.

Është një emër i madh.

Faleminderit, por arrita ta vlerësoja vetëm duke e imagjinuar si emrin tim të skenës. Unë kam qenë gjithmonë krenar për rrënjët e mia shqiptare, por ndërsa jam rritur, kam mësuar të vlerësoj historinë time.

Ka qenë gjyshja juaj, e cila ka ndërruar jetë para lindjes suaj, ajo që e ka sugjeruar emrin Dua. I keni akoma gjyshërit?

Po, të dy nga ana e nënës sime.

A nuk janë të tronditur nga ana juaj sensuale në skenë?

Ata janë gjyshërit modernë. Kanë evoluar me kohën dhe mendoj se janë më së shumti krenarë për mua. Familja është kaq e çmuar.

Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)Dua pozon “topless” për Vogue France, flet edhe për rrënjët shqiptare (FOTO)

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME