Categories Sport

Fansat kritikojnë Xhakën: Po bën gabime fillestari

Fansat e Arsenalit edhe një herë janë kthyer kundër Granit Xhakës, pasi gabimi i tij gjatë ndeshjes i dhuroi fitoren ekipit kundërshtar, West Ham, transmeton Gazeta Metro. Ndonëse partneriteti i kosovarit me Lucas Torreiran ka qenë një aspekt pozitiv për sezonën e Arsenalit, gabimet e kushtueshme të Xhakës po vazhdojnë edhe më tej.

Një gjë e njëjtë ndodhi edhe dje, madje fansat e kanë quajtur ‘gabim fillestarësh’ atë të Xhakës, që çoi dje në fitoren e West Ham. ‘’Xhaka, mbrojtësi professional me gabime fillestarësh javë pas jave, apo po më duket vetëm mua?’’, ka shkruar një fans në Twitter. Kujtojmë se Xhaka u transferua nga Borussia Monchengladbach në Arsenal për plot 35 milionë dollarë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME