Categories Turizëm

FOTOGALERI/ Magjia e Vlorës tonë

Në këto 8 vite Vlora është transformuar tërësisht nga investimet e kryera nga qeveria shqiptare. Një kolazh fotosh të kryera nga disa të rinj ku duket transformimi që ka pësuar qyteti bregdetar.

“Fotografoj qytetin tim, Vlora. Një kolazh fotosh artistike, çdo copëz peizazhi e Vlorës shpaloset nëpërmjet talentit të fotografisë, me qetësinë e perëndimeve, me natyrën e bukur e të veçantë, me ngjyrat e magjishme dhe me aktivitetet sportive në mal, det, dhe ajër! Të rinjtë e Vlorës kanë shkrepur momente magjike, t’i zgjidh të preferuarën nëpërmjet”, shprehet ai.

Vlora është një nga destinacionet turistike më të preferuar nga vendas dhe kryesisht të huaj, ofron male me borë, lartësi të mëdha, bregdetin dhe plazhe fantastike, por nga investimet e fundit ajo është bërë e magjishme, të ofron kushte moderne, parqe, kënde lojërash dhe mbi të gjitha pamje fantastike, siç edhe sjellë ky kolazh votosh nga të rinjtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Turizëm

”The Washington Post” rendit Tiranën dhe Dhërmiun mes 12 destinacioneve më të bukura për t’u vizituar në vitin 2024

Media e njohur amerikane “The Washington Post” ka renditur Tiranën dhe Dhërmiun mes 12 destinacioneve…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

Ndryshon taksimi i hoteleve! Qeveria do të përcaktojë një nivel shfrytëzimi të dhomave

Ligji për turizmin është dorëzuar në Kuvend ndërsa këshilli i ministrave ka propozuar edhe vendosjen…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

“Wasza Turystyka”: Shqipëria tërheq gjithnjë e më shumë interesin e turistëve

Vitin e kaluar, destinacionet më të shpeshta në motorët e kërkimit në internet kishin të…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

“The Sun”, prestigjozja britanike lartëson bregdetin e Vlorës, “A jeni gati të zbuloni një përvojë të re mesdhetare?”

E përditshmja prestigjioze britanike “The Sun” renditi Shqipërinë në një editorial si destinacionin nr.1 të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Turizëm

Deklaratë: Unioni Turistik i Vlorës qëndron krahë banorëve të Vlorës dhe përkrahë zhvillimin e rajonit

Deklaratë për shtyp: Unioni Turistik i Vlorës është në krahë të banorëve Akërnisë dhe Vlorës…

LEXO ME SHUME