Categories Sport

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-sulmuesi i njohur

Ish-sulmuesi i njohur i Lushnjës, Kapllan Pepa, është ndarë nga jeta këtë të martë në moshën 73-vjeçare. Lajmi është bërë publik në faqen zyrtare në Facebook të klubit të futbollit FK Lushnja, ku vlerësohet maksimalisht kontributi i tij i dhënë për sportin.

Pepa ishte një nga sulmuesit më të spikatur të viteve 1970, me numrin më të madh të golave në kampionat.

“Lamtumirë Kapllan Pepa !! Është ndarë nga jeta një prej emrave emblemë të futbollit të Lushnjës, sulmues dhe goleador i spikatur i viteteve 70 … Kapllani ka pas dhe një kontribut shumë të madh në rritjen e talenteve të qytetit sidomos në vitet 2000 ku Lushnja ishte e Superiores !

Ngushëllime për të gjithë botën e futbollit , për familjen për të afërmit … Prehu në paqe legjendë”, njofton klubi i Lushnjës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME