Categories Showbiz

Gati që të vijë “Përputhen 40”, autorja zbulon detaje të tjera: Ja kush do ta prezantojë

Para disa ditësh u zbulua se reality show më i ndjekur i momentit, “Për’puthen”, do të vinte me një format të ri. Burime treguan se këtë herë programi nuk do i dedikohej më njohjes mes të rinjve, por personave mbi 40 vjeç. Ky lajm u konfirmua edhe nga autorja Olsa Muhameti dhe bëri bujë të madhe kudo.

Sapo u bë e ditur kurioziteti për këtë format të ri ishte i madh, kush mund të aplikonte, kush do e drejtojë programin etj etj. Gjithë këtyre pyetjeve, autorja e programit ju ka dhënë përgjigje ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live”.

Olsa tregoi se ka pasur një “boom” aplikimesh për formatin e ri dhe se audicionet do të kryhen të hënën e javës së ardhshme. Ajo tregoi se ka pasur raste kur kanë aplikuar edhe nipërit për gjyshërit e tyre, sepse duan t’i bëjnë pjesë të programit.

“Deri tani grupmosha më e madhe e aplikantëve është 40-50 vjeç, por kanë aplikuar edhe nipërit që duan të sjellin gjyshërit. Nuk është vetëm për të gjetur partnerë por është edhe eksperiencë televizive shumë e bukur”, tha Olsa.

Ajo zbuloi se moderatorja e “Për’puthen 40” me konkurrentë mbi 40 vjeç do të jetë sërish Bora Zemani. Kjo e fundit pati një përvojë mjaft të suksesshme me drejtimin e “Për’puthen 2” , që ka nisur të transmetohet edhe të dielave si “Për’puthen Prime”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

U arrestua brenda në shtëpinë e BBVIP, ja momentin kur banorët mësojnë lajmin për konkurrentin! Si reaguan ata

Për arrestimin e Liam Osmanit, banorit që mbrëmjen e djeshme u bë pjesë e Big…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zbulohen prapaskenat e ndarjes pas një viti martese të futbollistit të Kombëtares: Shkak tradhtia

Futbollisti i njohur shqiptar, Eros Grezda dhe partnerja e tij Ajsel Abazi mesa duket i…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare këngëtarja e cila u bë virale në TikTok

Cat Janice, këngëtarja virale e TikTok, është ndarë nga jeta në moshën 31-vjeçare. Këngëtarja kishte…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

E pazakontë në BBV, Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Big Brother Vip Albania nuk është thjesht një reality show televiziv i zakonshëm. Në Shqipëri…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Do ndonjë këngë tjetër t’ja falim?!”, Soni Malaj “akuzon për vjedhje” Dua Lipën (Video)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Soni Malaj, ka qenë e ftuar së fundmi në një intervistë…

LEXO ME SHUME