Categories Sport

Gol dhe “shqiponjë”, Taulant Seferi bëhet hero në minutën e 94-t për t’i dhënë tre pikë ekipit

Taulant Seferi ka festuar më së miri kualifikimin me Kombëtaren në Euro 2024, teksa është kthyer si protagonist me ekipin e tij në kampionatin e Emirateve të Bashkuara Arabe. Sulmuesi kuqezi, ka qenë protagonisti i fitores 1-0 të Bani Jas në transfertë ndaj Hata.

Në një ndeshje shumë të komplikuar, ku ekipi i tij mbeti me 10 lojtarë në minutën e 60 të sfidës, Seferi u tregua vendimtar në fund me një kundërsulm vdekjeprurës. Në minutën e 94-t të sfidës ai u nis i vetëm drejt portës dhe nuk gaboi, duke shënuar golin e fitores 1-0.

SHIH VIDEON

Një gol që e festoi me “shqiponjë”, i rrethuar më pas nga shokët e skuadrës të cilët e përgëzuan për një gol të rëndë me vlerën e tre pikëve. Ky ishte goli i tretë i Seferit në këtë kampionat, ku ka dhënë edhe një asist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME