Categories Sport

Lionel Messi nuk ka të ndalur, argjentinasi shënon golin e 8-të në pesë sfida, Inter Miami në gjysmëfinale

Inter Miami gjithnjë e më shumë nën ndikimin e Lionel Messit. Skuadra amerikane garantojnë biletën për në gjysmëfinalet e Kupës së Ligës, kjo falë edhe cilësive të argjentinasit. 36-vjeçari shënoi golin vendimtar në fitoren 4-0 përballë Sharlot, për të konfirmuar edhe njëherë se kalimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka rilindur karrierën e tij. Dominimi i ekipit nga Florida ishte i dukshëm në fushën e lojës, me goleadën që u kompletua nga 7 herë fituesi i Topit të Artë.

Messi shënoi në duelin e pestë radhazi për Inter Miami, duke qënë edhe lojtari më rezultativ i kompeticionit. Kampioni i Botës ka shënuar në total 8 gola deri më tani në pesë sfida, mesatarisht 1.6 realizime në çdo 90 minuta. Inter Miami do të përballet me Filadelfian në raundin gjysmëfinal të kompeticion. Kupa e Ligës është një kompeticion katërvjeçar, teksa pjesë e saj janë ekipe nga kampionatit amerikan i futbollit dhe ai meksikan.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME