Categories Sport

Liverpool bën goditjen e fundit në merkato, i “rrëmben” Bayern-it mesfushorin 21-vjeçar

Liverpool ka arritur të transferojë orët e fundit të merkatos Ryan Gravenberch. Holandezi 21-vjeçar u transferua nga Bayern Munchen për shifrën 40 milionë euro.

Mesfushori u transferua vitin e shkuar në Bavari nga Ajax por nuk gjeti minutazhin e duhur tek ekipi gjerman. Granvenberch do të marrë numrin 38 dhe pritet të jetë një vlerë e shtuar në mesfushën e “The Reds”.

Ai i bashkohet përforcimeve të tjera në mesfushë si Mac Allister, Szobolai dhe Endo. Trajneri Klopp e ka vlerësuar Gravenberch si një “talent i jashtëzakonshëm”.

Ndërkohë drejtuesit e Liverpool kanë refuzuar një ofertë nga Arabia për Mohamed Salah. Ka qenë ekipi i Al ittihad që ofroi 150 milionë euro për egjiptianin por nuk u pranua, pasi Salah është i pashitshëm.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME