Categories Sport

Lojtari më i ri në moshë në Serie A, Camarda falënderon tifozët e Milanit: Zbulova se kam një shtëpi të dytë

Francesco Camarda ndau emocionet e tij pas debutimit me Milanin në “San Siro”, duke falënderuar tifozët dhe duke shprehur dashurinë e tij.

Sulmuesi shkroi historinë të shtunën në mbrëmje, duke u bërë lojtari më i ri në moshë që debuton në Serie A, në moshën 15 vjeç e 260 ditë, transmeton Gazeta Express.

Duke shkruar në llogarinë e tij në “Instagram”, Camarda ka reflektuar pas mundësisë për të bërë debutimin dhe historinë, duke falënderuar mbështetësit dhe duke komentuar emocionet e natës.

“Çfarë mund të them… ishte diçka unike që nuk do ta harroj kurrë. Është vërtet e vërtetë që ‘Që i vogël kam rënë në dashuri me ty, më rrihte zemra, mos më pyet pse!’. Epo sot e di pse! Zbulova se kam një shtëpi të dytë dhe gjëja më e mirë është se ata janë të gjithë njerëz si unë! Të dua, faleminderit!!!!!”, shkroi ai.

Camarda po dëshmohet shpejt se është një nga talentet e rinj më premtues në futbollin italian dhe do të vazhdojë zhvillimin e tij me Milan Primavera gjatë muajve të ardhshëm.

15-vjeçari ka shkëlqyer për skuadrën e Milan Primavera këtë sezon, duke shënuar shtatë gola në 13 ndeshje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME