Categories Lajme

“Ndihem i lodhur pasi kam kaluar Covid”, mjeku i përgjigjet Dashnor Dikos live

Mjeku pneumolog, Adrian Jorgji mori një pyetje nga këngëtari i njohur, Dashnor Diko. Këngëtari tha se ka kaluar Covidin dhe se tani ndjen pak lodhje. Mjeku deklaroi se në këtë rast, z.Diko duhet që të bëjë stërvitje të vogla, fillimisht pak, e duke shtuar fluksin stërvitor.

Pyetje: Kemi një pyetje nga këngëtari Dashnor Diko. Ai shprehet se e ka kaluar Covidin, por se ndjen lodhje Mjeku pneumolog Adrian Jorgji: Duhet të shqetësohemi kur kemi kollë dhe temperaturë të lartë. Me siguri që ka dëmtime si pasojë e Covid. Me lëvizje të vogla mund të ndjejmë lodhje, por duhet të bëjmë lëvizje.

Sot duhet të bëjmë pak lëvizje, nesër pak më shumë dhe pasnesër akoma dhe më tepër. Çdo ditë e më tepër të bëjmë lëvizje, vetëm kështu rikuperohemi gjithmonë e më shpejt. Kur jemi Covid, ka mundësi edhe të flemë përmbys, duhet të mos rrimë pasiv. Kështu shmangim trompozat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME