Categories Lajme

“Në varfëri, sëmundje dhe pa strehë”, familja Spahiu “gjunjëzohet” nga bora

Në varfëri dhe sëmundje, e gjithë jeta e 6 anëtarëve zhvillohet në këtë dhomë të vogël rreth sobës me dru (shikoni videon).

Kështu jetojnë prej vitesh. Kryefamiljari flet për pamundësi për të ndryshuar gjendjen.

Me dy fëmijë të sëmurë, ai thotë se të ardhurat nga pensioni i invaliditetit dhe ndihmës ekonomike me vështirësi i dalin për tu garantuar bukën.

Madje nuk kanë as ujë të pijshëm, ndaj thirrja për ndihmë shkon ndaj institucioneve.

“Kam dy fëmijë të sëmurë dhe i bëj thirrje bashkisë së Kukësit të vijë sa më shpejt se shtëpia më ka rënë, vetëm tavanin me ardh me e pa”.

Kolesjani është rreth 17 km nga qyteti i Kukësit, ndërsa këto ditë mbetet i mbuluar nga bora.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTOT/ Pamjet e dëmeve të shkaktuara nga shpërthimi në Pogradec

Këto janë pamjet pas shpërthimit me lëndë plasëses në sheshpushimin e një pallati në Pogradec. Shpërthimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ulje temperaturash dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME