Categories Sport

Orikumi në kategori të parë, po dhe me një investim të ri në fushën e stadiumit

Orikumi në kategori të parë me objektiv për të siguruar qëndrimin dhe ate vend te merituar,  por edhe për herë të parë me një investim të ri në fushën e stadiumit

Punimet qe kane nisur prej me shume se nje muaji tashme pritet ti lene vendin vendosjes se tapetit me qellim qe fusha te jete sa me shpejt gati. Presidenti i Orikumit Muharrem Jazoj ka konfirmuar se ky eshte nje investim i perbashket mes FSHF,bashkise Vlore dhe klubit,,ndersa realizohet per here te pare ne Orikum.

Ne vijim do te kete vec fushes edhe investime te tjera te rendesishme ne infrastrukture. Presidenti Jazoj ka konfirmuar se edhe ne skuader jane bere nderhyrje me djem te rinj dhe qe e duan futbollin me qellim qe Orikumi te kete rezultate.

Orikumi ishte nga te paktat skuadra ne kategorine e pare me faze pergatitore jashte vendit ,ne Oher. Me infrastrukture te ndryshuar pritet qe skuadra te thote fjalen e vet ne kampionat me shume konkurence ndaj edhe Jazoj kerkon me shume mbeshtetje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME