Categories Politike

Përgjimet e publikuara nga Zëri i Amerikës, reagon LSI: Në administratë punësohen vetëm militantët e PS

Pas publikimit të përgjimeve Krimeve të Rënda që çuan në pranga ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve Arben Çukon nga “Zëri i Amerikës”, ka reaguar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim.

Në një konferencë për shtyp, Vasili tha se qeveria mundëson punësime vetëm për anëtarët e Partisë Socialiste.

“Përgjimet e bëra publike nga Zërit i Amerikës, zyra e kryemionistrit ishte ajo që bënte punësimet deri te ato më banaletduke krijuar një kontroll të vërtetë policor , i cili mundëson punësime për vetëm e vetëm ata që janë militantë të PS. Asnjë qytetar tjetër të mos ketë iluzionin që asnjë qytetar tjetër të ketë iluzionin se do të punësohet në administratë. E gjithë dëngla, farsa mashtrimi që Edi Rama i hodhi qytetarëve në 2017 ishte një vulgaritet dhe banalitet nga më të shëmtuarit”, tha kreu i grupit të LSI, Petrit Vasili.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Princi William i dorëzon titullin e lartë ‘OBE’ pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj

Princi William i ka dorëzuar pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj titullin e lartë të Urdhrit më…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Berisha: Beleri në burg për interesat mafioze të Olsi Ramës dhe Edi Ramës në brigjet e Himarës

Kreu i PD, Sali Berisha deklaroi sot se vendimi për të mbajtur në burg Belerin…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Kërkesa e Zelenskyt për prodhim municionesh për Ukrainën, Rama: Të gjithë thanë po, jo vetëm Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka deklaruar se vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë thënë…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Pse ishte Alex Soros në samit? Rama nuk ia kursen gazetares: Harroi të të pyeste ty

Është zhvilluar ditën e stome në Tiranë Samiti BE- Ballkani Perëndimor. Teksa është ezauruar e…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Shtyhet seanca për Belerin, avokati: Proces i montuar për të mbajtur Himarën

Shtyhet për në 5 mars seanca për Alfred Belerin, kryebashkiakun e pabetuar të Himarës. Në…

LEXO ME SHUME