Categories Bota, Lajme

S’e dinte që ishte në transmetim, gjesti i turpshëm i prezantueses së BBC-së bëhet viral

Një gjest pahijshëm është konsideruar ai në transmetimin live nga një prezantuese e BBC-së, i cili është bërë viral në rrjete sociale. Mariam Mosiri ngriti gishtin e mesit menjëherë pas hapjes së reportazhit, por nuk e kuptoi në kohë se transmetimi i drejtpërdrejtë kishte nisur.

Në videon që po bën xhiron e rrjetit, Moshiri e kupton atë që ka ndodhur, ndryshon tërësisht shprehjen e fytyrës dhe nis të lexojë një lajm për Boris Johnson.

“Live nga Londra, duke parë BBC News”, dëgjohet duke thënë prezantuesja. Disa e kritikuan prezantuesen për mungesë profesionalizmi dhe të tjerë shprehën mirëkuptimin e tyre për gjendjen e vështirë në të cilën ajo u gjend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

Universiteti Western Balkans ofron 10 bursa për studentët ukrainas

Universiteti Western Balkans ka akorduar 10 bursa të plota studimi për kandidatët ose studentët që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME