Categories Lajme

PS mbledh sot Kongresin, do të prezantohet projekti për partinë dhe synimet për mandatin e katërt

Partia Socialiste ka zgjedhur 8 dhjetorin si ditë për të mbledhur Kongresin, ku do prezantohet transformimi i partisë dhe synimet për një mandat të katërt.

Kongresi fillon në orën 11:45 dhe do ndahet në 6 panele. Në panelin e parë do të diskutohet për Reformën në Drejtësi dhe Luftën kundër Korrupsionit: Legjislacioni, zbatueshmëria, afrimi me BE dhe Inteligjenca Artificiale.

Në panelin e dytë, në orën 12:00, do të diskutohet për prioritetet zhvillimorë: Infrastruktura, energjia, financat, turizmi, bujqësia dhe kultura.

Në panelin e tretë, në orën 13:00, do diskutohet për shërbimet publike: Arsimi, shëndetësia dhe mbrojtja sociale, sipërmarrja, arsimi profesional.

Në panelin e katërt, në orën 14:00, do të diskutohet për qeverisjen vendore: Reforma territoriale, ekonomia vendore, shërbimet dhe mjedisi.

Në panelin e pestë, në orën 15:00, do të diskutohet për sigurinë dhe Shqipërinë në botë.

Në panelin e gjashtë, në orën 15:50, do të diskutohet për Partinë Socialiste në vitin 2030, ndërsa në orën 16:40, kryeministri Rama do të mbajë fjalimin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME