Categories Sport

Skandali i basteve, një tjetër “yll” dëshmon në Prokurori, nuk pranon asnjë përgjegjësi

Mbrojtësi i Milanit, Alessandro Florenzi u dëgjua nga Prokuroria e FIGC në lidhje me çështjen e basteve. Ai përsëriti se nuk kishte vënë baste për futbollin, duke sjellë elementë që Antonio Conte, avokati i tij, i konsideron shteruese për të demonstruar pozicionin e tij.

Prandaj, ndryshe nga Zaniolo, Florenzi u thirr nga Prokuroria Federale, e cila duket se sugjeron se dikush e ka raportuar emrin e tij në Federatë, si autor i mundshëm i basteve të paligjshme, ose si një person i vetëdijshëm për sjelljen e paligjshme të të tjerëve.

Florenzi, ndryshe nga Sandro Tonali dhe Nicolò Fagioli, nuk ka pranuar asnjë përgjegjësi në këtë kuptim dhe as synimin për të negociuar një skualifikim shkruajnë mediat italiane. Tani i takon Giuseppe Chiné, prokurori i FIGC-së, të vendosë nëse do ta referojë rastin e Florenzin, apo do ta arkivojë çështjen e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME