Categories Lajme

Tetë muaj pa u paguar,punonjës të ujësjellësit Selenicë,në protestë para prefekturës së Vlorës

Janë 50 punonjës,të cilët prej tetë muajsh nuk përfitojnë pagat,ndërsa derklarojnë se ujësjellësi do të vijojë të funksionojë deri ditën e premte dhe më pas,punonjësit deklarojnë mbylljen e pompave,çka do të thotë se Selenica dhe zonat përreth rrezikojnë furnizimin me ujë të pijshëm.

Fondi prej 40 milion lekë i akorduar për ujësjellësin është bllokuar në thesar,për shkak të pagesave mbi energjinë apo kimikatet që përdor ujësjellësi,ndërsa asnjë lek nga fondi i parashikuar nuk është përdorur për të paguar pagat e punonjësve.

Punonjësit janë ndalur para prefekturës për të realizuar një takim edhe me prefektin,çka nuk kanë mundur ta kryejnë,ndërsa deklarojnë mbylljen e pompave,çka do të thotë ndërprerje në furnizimin me ujë të Selenicës dhe zonave përreth.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME