Categories Sport

Tha se La Liga është “e falsifikuar”, Xavi i shpëton dënimit nga Federata spanjolle

Të premten, derisa fliste në konferencën për shtyp para ndeshjes së Barcelonës ndaj Alavesit, Xavi Hernandez mes tjerash tha se “La Liga është e falsifikuar”, mendim i cili ishte shprehur edhe nga presidenti i klubit, Joan Laporta. Komentet e Xavit ishin si përgjigje e polemikave në fitoren 3:2 të Real Madridit ndaj Almerias, transmeton Gazeta Express. Këto deklarata bënë jehonë të madhe në Spanjë, duke prekur veçanërisht ata që janë të lidhur me “Los Blancos”.

Mirëpo, sipas “La SER”, Xavi nuk do të ndëshkohet nga Komiteti i Garave i Federatës Spanjolle të Futbollit për këtë çështje. Në raport sqarohet se sanksionohen vetëm akuza të rënda dhe të drejtpërdrejta për një gjyqtar të caktuar. Dhe, për shkak se 44-vjeçari iu referua garës në tërësi, besohet se nuk do të ndëshkohet nga Federata spanjolle.

Kjo do të thotë që Xavi do të jetë në ndeshjet e ardhshme të Barcelonës në La Liga, në të cilat “Blaugranët” shpresojnë ta zvogëlojnë diferencën e pikëve me liderin, Real Madridin (58 pikë), dhe skuadrën e pozitës së dytë, Girona (56 pikë). Barça është e treta në tabelë me 50 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME