Categories Kulture

Tirana në garë për “Turizmi Kulturor Europian 2018”

Tirana është në garë për European Cultural Brand Award 2018++, në kategorinë “Turizmi Kulturor Europian 2018” .

Në garë për European Cultural Brand Award 2018 janë marketingu i landit gjerman Baden-Württemberg, qyteti gjerman Trier dhe kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana.

Përmes një njoftimi për shtyp ambasada gjermane në Tiranë përgëzoi të gjithë kandidatët, ndërsa theksoi se “ne jemi të dyzuar për cilin qytet të kryqëzojmë gishtat”.

“Le të fitojë marketingu më i mirë kulturor”, thuhet në njoftimin e ambasadës gjermane.

Fituesit e garës për European Cultural Brand Award 2018++ do të shpallen më 12 nëntor.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Takimi  i pa harruar  me Kadarene, Nga Arben  Meksi

Takimi  i pa harruar  me Kadarene Botuesi  i vepres se  Ismail Kadarese ,Bujar Hudhri,here pas…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Fest Folk 2024 “Sofra Konispolate”, nata e dytë me dhjetra grupe artistike nga Konispoli, Saranda, Delvina, si dhe nga mbarë Shqipëria dhe Kosova

Për dy netë radhazi, me nismën e bashkisë së Konispolit dhe mbështetjen e Këshillit të…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Në Pallatin e Kulturës “Labëria”, u zhvillua faza finale e festivalit “Gurra Folk Fest”, edicioni i VI

Për të gjashtin vit radhazi, Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Vlorë, në koordinim me Drejtorinë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Përkujtohet Kuvendi i Besës në Senicë

Në fshatin Senicë, të njohur si “ballkon” i krahinës së Rrëzomës, 254 vite më parë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Këngëtari grek u kërkon falje shqiptarëve: Faleminderit shumë! Disa herë Greqia ju ka lënduar

Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve…

LEXO ME SHUME