Categories Lajme

“Unë jam ajo budallaqja Meloni. Si je?”, kryeministrja italiane vë me shpatulla pas muri zyrtarin që e ofendoi

Puno në vend që të protestosh”. Kjo këshillë nga kryeministrja italiane Giorgia Meloni drejtuar në distancë presidentit të rajonit të Campania-s, Vincenzo de Luca kur protestonte shkurtin e kaluar gjatë demonstratave të kryebashkiakëve, bëri që ky i fundit ta quante “budallaqe” shefen e qeverisë.

De Luca e bëri deklaratën e tij teksa ndodhej në korridoret e Parlamentit italian, por nuk vonoi më shumë se 3 muajt që Meloni t’ia kthente reston.

Ditën e djeshme gjatë prezantimit të projektit të pastrimit dhe rehabilitimit të zonës së degraduar të Caivano-s, në periferi të Napolit, Meloni shkoi për të përshëndetur zyrtarët, mes tyre edhe de Luca, të cilit i tha: “President De Luca, unë jam ajo budallaqja Meloni. Si je?”.Sikleti i guvernatorit ishte i dukshëm dhe, siç pritej, video e konfrontimit të tyre u bë shpejt virale

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME