Categories Teknologji

Vladimir Putin komenton teknologjinë e re të çipit në tru: “Elon Musk nuk di të ndalet”

Intervista e Vladimir Putin për Tucker Carlson ka nxitur indinjata nga diskutimi që gazetari amerikan pati me presidentin rus. Ata folën për politikë, por diskutuan gjithashtu tema të ndryshme që ofruan një perspektivë më pak të filtruar në mendjen e Vladimir Putinit. Carlson përmendi se Putini nuk ishte i kënaqur me disa pyetje kundër tij. Me gjithë këtë mosmarrëveshje, intervista zgjati mbi dy orë.

Tucker Carlson e pyeti Putin-in për teknologjinë e re të çipit të trurit të Elon Musk të quajtur Neuralink. Presidenti rus dukej jashtëzakonisht i kujdesshëm në mënyrën se si e shprehte përgjigjen e tij.

“Unë mendoj se Elon Musk nuk di të ndalet. Ai do të bëjë siç e sheh të arsyeshme. Megjithatë, ju duhet të gjeni një gjuhë të përbashkët me të. Kërkoni mënyra për ta bindur atë. Unë mendoj se ai është një person i zgjuar. Unë me të vërtetë besoj se ai është! Kështu që ju duhet të arrini një marrëveshje me të, sepse ky proces duhet të zyrtarizohet dhe t’u nënshtrohet disa rregullave.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Kodi sekret, çfarë kuptimi ka nëse merrni mesazhin “14643” në WhatsApp

Numri 14643 është shpërndarë prej disa kohësh në TikTok dhe WhatsApp. Ai u dërgohet miqve,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Teknologji

Rama: Brenda 2 vitesh do përdorim inteligjencën artificiale

“Reformë në administratë, digjitalizim të shërbimeve” Revolucioni i teknologjisë në transformimin e shteteve ka qenë…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Pas Samsung, Apple vjen së shpejti me iPhone-in e parë që paloset

Thashethemet për një iPhone të palosshëm kanë qarkulluar prej kohësh, por duket se shumë shpejt…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Nuk jemi vetëm? NASA zbulon planetin, ku mund të ketë jetë

Mesa duket, nuk jemi vetëm. NASA ka zbuluar një planet që mund të ketë potencial për jetë.…

LEXO ME SHUME