Categories Bota, Lajme

VIDEO/ Momenti kur një 8-vjeçare është rrëmbyer dhe futur në valixhe…!

Një vajzë 8-vjeçare është shpëtuar pasi është rrëmbyer dhe futur në një valixhe nga personi që kujdesej për apartamentin e familjes së saj, në Filipine.

Jin Nichole You, e cila ka dy kombësi Filipine dhe Koreane, ka qënë duke u kthyer në shtëpi në momentin që është marrë dhe futur një valixhe, pasditën e djeshme.

Familja nisi të shqetësohej kur kuptuan që ajo ende nuk ishte kthyer në shtëpi.

Nëna e saj, Tyree Rendal, nisi menjëherë të kontrollonte kamerat e sigurisë së apartamentin dhe u tmerrua kur pa që një burrë të paidentifikuar brenda pronës së saj.

I dyshuari është parë teksa tërheq një valixhe të zezë, në të cilën mendohet se ka fshehur vajzën.

Sapo policia është njoftuar, kanë nisur menjëherë kërkimet për vajzën e humbur. Oficerët e policisë kanë ndjekur vendndodhjen e të dyshuarit, i cili ishte në një apartament që ndodhej po në të njëjtën lagje.

Ata kanë arrestuar Godiflor Rama, 32-vjeç, i cili ishte kujdestari i apartamentit, ku qëndronte vajza edhe familja e saj.

Godiflor ka folur për një media lokale, ku ka thënë se arsyeja pse e ka rrëmbyer vajzën është se familja e saj e kishin akuzuar se kishte vjedhur sendet e tyre, si çantat apo varëset e rrobave.

Shpresoj që familja të më fali për ata cfarë bërë“, ka thënë ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME