Categories Fashion

‘Fenty’ e Rihanna-s do të mbyllet

Linja e veshjeve të Rihanna, “Fenty Fashion House”, është pezulluar për një kohë të pacaktuar, njoftoi sot konglomerati luksoz LVMH. Kopmania u lançua më pak se dy vite më parë në bashkëpunim me kompaninë francezë, e cila është pjesë e shtëpive të modës të niveleve të larta Louis Vuitton dhe Dior.

Për CNN Style, LVMH tha se vendimi për një pauz ishte i përbashkët me Rihanën, ndërkohë që LVMH do të vazhdojë të mbështesë elementë të tjerë të perandorisë Fenty, duke u përqëndruar në rritjen dhe zhvillimin afatgjatë.

Edhe pse nuk u sqaruar arsyeja e mbylljes, mendohet se çmimet e larta dhe pandemia kanë ndikuar në falimentin e kompanisë së këngëtares me famë botërore. Rihanna, emri i plotë i së cilës është Robyn Rihanna Fenty, u bë gruaja e parë zezake që udhëhoqi një shtëpi prodhimi nën markën “LVMH” kur filloi “Fenty” në pranverën e 2019-ës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Fashion

Si të kaloni me stil nga dimri në pranverë: Ja 9 kombinime

Kapërcimi i stinëve, do të thotë njëherësh edhe kalim nga temperaturat e ftohta të dimrit…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Me te gjata dhe elegante/ Keto jane 5 veshjet qe do ju bejne te mos i tregoni kilet e teperta qe keni

Femrat e shkurtra zakonisht ankohen dhe duan të jenë më të gjata. Nuk është se…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Versace ‘shpërthen’ në ngjyra në Javën e Modës në Milano

Shtëpia italiane e modës Versace ofroi pantallona të gjera dhe fustane të ngushta në shfaqjen…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Trendi i palltove për 2022-in/ Ja ngjyra që nuk duhet të mungojë nga gardëroba juaj

Palltot me mëngë të gjata, rrip në bel dhe voluminoze është trendi i fundit për…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Njihuni me palltot që nuk duhet të mungojnë nga gardëroba juaj këtë vjeshtë (Foto)

Ndonëse jemi në fund të verës, pasarelat e modës dhe blogeret prej kohësh na paraqesin…

LEXO ME SHUME