Categories Fashion

Kryeqytetet e modës zgjedhin vitet ’70 për tendencat e fundit

Kryeqytetet e modës si New York, Londra, Milano dhe Parisi, kanë zgjedhur e tendencat e modës për sezonin Pranverë/Verë 2019.

Protagonist absolutë janë vitet ’70, ngjyrat si një koktej me forma gjeometrike dhe rigoroze.

Aroma e Lindjes dhe Perëndimit, do të jenë frymëzimet kryesore sidomos për aksesorët që do të spikasin gjatë këtij sezoni. Rikthimi i modës të viteve 70 vjet varion nga pantallonat, kryesisht tek xhinset e deri tek fustanet: xhinse blu moderne dhe urbane frymëzuar nga veshjet e mekanikëve janë të dukshme tek propozimet e Stella McCartney, Chloe dhe Fendi.

Ato shoqërohen nga xhaketa me vëllim, shpesh me motive ushtarake siç i sjellin stilistët Michael Kors dhe Marc Jacobs.

Nuk do të mungojnë lulet, shpesh me efektin neon por edhe pop art, duke nxjerrë në pah anën femërore siç orienton Victoria Beckham, Marc Jacobs dhe Dolce & Gabbana.

Kthimi i madh janë pikat, të famshmet polka, por këtë herë tre ngjyrëshe bardhë-kaltër-kuqe.Ngjyrat e ngrohta qarkullojnë nga portokallia te e kuqja, roza apo perla gri.

Kthimi i madh janë pikat, të famshmet polka, por këtë herë tre ngjyrëshe bardhë-kaltër-kuqe.Ngjyrat e ngrohta qarkullojnë nga portokallia te e kuqja, roza apo perla gri.

E bardha, kthehet më konceptuale nga aksesorët deri tek copat prej dantelle dhe tyli, kryesisht me stil minimalist.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Fashion

Si të kaloni me stil nga dimri në pranverë: Ja 9 kombinime

Kapërcimi i stinëve, do të thotë njëherësh edhe kalim nga temperaturat e ftohta të dimrit…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Me te gjata dhe elegante/ Keto jane 5 veshjet qe do ju bejne te mos i tregoni kilet e teperta qe keni

Femrat e shkurtra zakonisht ankohen dhe duan të jenë më të gjata. Nuk është se…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Versace ‘shpërthen’ në ngjyra në Javën e Modës në Milano

Shtëpia italiane e modës Versace ofroi pantallona të gjera dhe fustane të ngushta në shfaqjen…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Trendi i palltove për 2022-in/ Ja ngjyra që nuk duhet të mungojë nga gardëroba juaj

Palltot me mëngë të gjata, rrip në bel dhe voluminoze është trendi i fundit për…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Njihuni me palltot që nuk duhet të mungojnë nga gardëroba juaj këtë vjeshtë (Foto)

Ndonëse jemi në fund të verës, pasarelat e modës dhe blogeret prej kohësh na paraqesin…

LEXO ME SHUME