Categories Fashion

Trendet e mundshme të modës për tapetin e kuq në vitin 2021

Ashtu si ne të tjerët, stilisti i famshëm Brad Goreski mezi po pret fundin e karantinës – dhe, siç mund të pritet nga dikush jeta e të cilit rrotullohet rreth modës, po bën përgatitjet e para në pritje të atyre mbledhjeve të para të lumtura shoqërore.

“Unë kam qenë duke rifreskuar dollapin tim për një vit të ri”, thotë stilisti, i cili numëron yje si Kaley Cuoco, Sarah Hyland, Demi Moore dhe Rashida Jones në listën e tij mbresëlënëse të klientëve. Dhe pas një viti kur rrobat e shtëpisë sunduan mbi të gjitha, ai parashikon që yjet do të jenë gjithashtu të gatshëm të heqin tutat – të qetë siç janë – në favor të eksperimentimit me një përzierje të materialeve dhe zbukurimeve në tapetin e kuq.

“Do të më pëlqente të shihja ngjyra të ndritshme, shkëlqim dhe magjepsje, rruaza, xhevahire”, thotë ai. “Couture sapo u tregua në Paris dhe Milano. Koleksionet kanë qenë kaq të bukura dhe frymëzuese, kështu që shpresoj të shohim disa nga këto pjesë të bukura nga pista”. Më poshtë, ua sjellim trendet që Goreski mendon se mund të dominojnë në tapetin e kuq për sezonin e ardhshëm të çmimeve dhe më gjerë:

Ringjallje e gjërave të ndritshme dhe të guximshme

Theksim në stilin personal

Fokus në siluetat e thjeshta

Rikthim në veshje elegante

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Fashion

Si të kaloni me stil nga dimri në pranverë: Ja 9 kombinime

Kapërcimi i stinëve, do të thotë njëherësh edhe kalim nga temperaturat e ftohta të dimrit…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Me te gjata dhe elegante/ Keto jane 5 veshjet qe do ju bejne te mos i tregoni kilet e teperta qe keni

Femrat e shkurtra zakonisht ankohen dhe duan të jenë më të gjata. Nuk është se…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Versace ‘shpërthen’ në ngjyra në Javën e Modës në Milano

Shtëpia italiane e modës Versace ofroi pantallona të gjera dhe fustane të ngushta në shfaqjen…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Trendi i palltove për 2022-in/ Ja ngjyra që nuk duhet të mungojë nga gardëroba juaj

Palltot me mëngë të gjata, rrip në bel dhe voluminoze është trendi i fundit për…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Njihuni me palltot që nuk duhet të mungojnë nga gardëroba juaj këtë vjeshtë (Foto)

Ndonëse jemi në fund të verës, pasarelat e modës dhe blogeret prej kohësh na paraqesin…

LEXO ME SHUME